Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wojcieszowie

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

Dnia 02 kwietnia b.r. rozpoczęły się pierwsze zajęcia opiekuńczo - wychowawcze, które są realizowane w lokalu Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wojcieszowie finansowane z budżetu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Zajęcia te są kierowane do dzieci w wieku od 7 do 12 lat i mają na celu urozmaicenie dzieciom czasu wolnego, zapewnienie opieki, stworzenie bezpiecznego środowiska, zwiększenie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach w domu i poza domem, tworzenie warunków do nauki oraz umożliwienie poznawania mechanizmów uzależnień oraz ich wpływów na życie rodzinne.

 

 

Pierwsze zajęcia zostały poświęcone stworzeniu wewnętrznego regulaminu zajęć. Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w prace nad tworzeniem zasad panujących na zajęciach i przypieczętowały je odbiciem dłoni. Każde z dzieci miało możliwość przedstawienia własnej osoby co pozwoliło im się lepiej poznać. Pierwsze lody zostały przełamane!!! Zajęcia odbyły się w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

Drugie zajęcia poświęcone były  Światowemu Dniu Zdrowia. Po krótkim omówieniu zasad zdrowego żywienia dzieci miały za zadanie przedstawić w formie prac plastycznych zdrowe produkty. Następnie uczestnicy zajęć obejrzeli krótki film edukacyjny "10 zasad zdrowego żywienia".    Największą atrakcją dla dzieci było wspólne przygotowywanie "zielonych" kanapek.   

 

Trzecie zajęcia były poświęcone profilaktyce uzależnień pod hasłem „Zachowaj trzeźwy umysł”. Dzieci za zadanie miały uzupełniać karty pracy nr 1 zgodnie ze scenariuszem zajęć „Zachowaj trzeźwy umysł” oraz przedstawić swoje odpowiedzi. Wychowawca zajęć odbył z dziećmi pogadankę na temat używek, jakie przybierają formy oraz jakie są konsekwencje zażywania używek. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i z chęcią słuchały co wychowawca chciał im przekazać. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie przez dzieci prac plastycznych dotyczących używek.

 

Czwarte zajęcia odbyły się w świątecznej atmosferze. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi dzieci tworzyły kartki wielkanocne oraz odbywały rozmowy dotyczące tradycji wielkanocnych panujących w Polskich domach. Każde z dzieci opowiadało również o tradycjach Wielkanocnych, które panują u nich w domu.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze

Utworzono dnia 07.04.2019, 21:23

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny